Çözümlerimiz

Veri Kaybı Önleme Alanında Çözümleri (DLP)

DLP (Data Loss Prevention) Nedir?

DLP, kurumunuzun kıymetli verisi hakkında üç  temel hassas soruyu içeren bir tür içerik farkındalık ve güvenlik teknolojisidir. Bu veri nerede depolanacak? Bu veri nasıl kullanılacak? Kayıp ve hırsızlık durumundan nasıl korunabilirim? DLP genel tanımıyla, şirketlerin hassas verilerinin, şirket içinde nasıl yer değiştirdiğini gözleyen ve kontrollü bir şekilde; “dışarı sızmalarını” engelleyen bir teknolojidir.

 

Forcepoint DLP

Gelişen teknoloji ve günlük hayatımıza uyum sağladığımız mobil çalışma teknikleri ile kişisel veya kurumsal veriler günümüzde şirketlerin korumaya ihtiyaç duyduğu en değerli varlıklarından biri haline gelmiştir. Kurumların düzen ve sürekliliğini sağlayan politikaları ve kuralları otomatik veya otomatik olmayan sistemler ile denetlenerek kurumun süreçlerinin geliştirilmesi ve standartlarının sürdürülmesini sağlamaktadır.

Kurumun veri güvenliği politikalarına göre kuruma ait altyapılar üzerinde kurumun sahip ve sorumlu olduğu verilerin çalışanları tarafından kurum politikalarına uygun şekilde kullanılmasının sağlanması ve otomatik olarak yenilenmesi ile sağlanabilir. Forcepoint farklı topolojilerde kurumların veri güvenlik politikalarını destekleyecek sistemler sunar. Politikalar özelinde veri güvenliği sağlanması için kuruma ait yazılımlar ile uyum halinde çalışarak veri güvenliği ihtiyaçları tam olarak karşılar.