Çözümlerimiz

Güvenlik Duvarı

Bilgi Teknolojileri güvenliği denince tüm dünyada akla ilk gelen ve sektörünün market lideri olan Fortinet, 2000 yılında kurulmuş olmasına rağmen bu başarıya çok kısa bir sürede ulaşmıştır. Dinamik yapısı sayesinde, çağımızla paralel olarak gelişen tüm potansiyel güvenlik tehditlerine karşı üstün koruma sağlar. Odak noktasını sürekli değişken durumda olan bu tehditlere yöneltmiş olması sayesinde servis sağlayıcılar, büyük kurumsal ağlar, veri sağlayıcılar ve veri merkezleri gibi BT dünyasının en önemli noktalarında, büyük firmaların tercihi olmuştur.

Sürekli güncellenen ve geliştirilen yapıdaki donanımları ve yazılımları ile birlikte tüm dünya geneline yayılmış ofisleri, bayileri ve dağıtıcıları sayesinde yenilikçi tüm ürünlere erişim hızlanmış ve kolaylaşmıştır.

Bu noktada İsnet ve Fortinet birlikteliği sayesinde müşterilerimiz, tecrübeli satış ekibi, teknik personeli ve yazılım ekibiyle, küçük işletmelerden çok lokasyonlu yapılara kadar network güvenliğini sağlama ve oluşabilecek potansiyel tehditleri önleme konusunda üstün hizmetler alabilmektedir.

 

FortiGate: Next-Generation Firewall Overview NGFW

FortiGate yeni nesil güvenlik duvarları (NGFW'ler), yapay zeka destekli FortiGuard laboratuarlarından gelen amaca yönelik güvenlik işlemcilerini ve tehdit istihbarat güvenlik hizmetlerini kullanarak en üst düzey koruma, açık metinli ve şifreli trafiğin yüksek performans denetimi sunar. Yeni nesil güvenlik duvarları, uygulamalara, kullanıcılara ve ağlara tam görünürlükle maliyeti ve karmaşıklığı azaltır ve en iyi güvenliği sağlar. Fortinet Security Fabric, yeni nesil güvenlik duvarlarının ayrılmaz bir parçası olarak, tehdit istihbaratını paylaşmak ve güvenlik duruşunu iyileştirmek için multivendor ortamındaki üçüncü taraf güvenlik çözümlerinin yanı sıra Fortinet’in kapsamlı güvenlik portföyü içinde iletişim kurabilir.

İşletmeler, tehdit koruması, izinsiz giriş önleme, web filtreleme ve uygulama kontrolü de dahil olmak üzere kapsamlı görünürlük ve gelişmiş katman 7 güvenliği sağlamayı düşündükçe, bu nokta ürünlerini entegrasyon ve görünürlük olmadan yönetmek için büyük bir karmaşıklıkla karşılaşmaktadırlar. Gartner, 2019 yılına kadar kurumsal trafiğin% 80'inin şifreleneceğini ve işletmeyi hedefleyen saldırıların% 50'sinin ağlara sızmak veya verileri süzmek için şifreli trafikte gizleneceğini tahmin ediyor, bu nedenle HTTPS denetimi kullanmak bir gereklilik.